Cancún – „gniazdo węży”

12 czerwiec 2013.

196
com_content.article
(4 razy zagłosowano, średnia ocena 4.00 na 5)
Cancún – „gniazdo węży”4.00 out of 50 based on 4 voters.


Cancún to ciekawa alternatywa turystyczna dla osławionego, a tym samym nieco tłocznego, Acapulco. Miejscowość ta liczy dopiero 40 lat, a powołano ją do istnienia głównie ze względu na licznie przybywających do Meksyku turystów.

Meksyk | Plaża w Cancún
Meksyk | Plaża w Cancún (by transworld)

Taka jest właśnie historia tej wspaniałej, słonecznej miejscowości, położonej we wschodniej części półwyspu Jukatan nad Morzem Karaibskim, gdzie turystyka rozwija się w zawrotnym tempie.

Każdego roku przybywa gości, którzy nie tylko chcą wylegiwać się na piaszczystej plaży, lecz szukają także aktywnej formy wypoczynku. Nowoczesny i luksusowy kurort Cancún z pewnością daje taką możliwość.

Nazwa prawdopodobnie pochodzi od słowa „kankun”, co w języku Majów oznacza „gniazdo węży”.

Cancún jest miejscem żyjącym turystyką, dlatego też bez problemu można tutaj porozumiewać się w języku angielskim i płacić w dolarach.

Poza urokami plaży, warto posmakować (i to dosłownie) także innych atrakcji, jak chociażby tradycyjnej kuchni meksykańskiej. Ciekawostka jest, że kurort Cancún jako jedyny w Meksyku oferuje wodę z kranu, która jest zdatna do picia.

Cancún może się poszczycić także pewnym bogactwem historycznym, mianowicie: pozostałościami po dawnej potężnej cywilizacji tego obszaru. Mowa tu oczywiście o Majach. Warto zobaczyć małą świątynię w części Zona Arqueológica El Rey czy też ruiny świątyni na skraju plaży, które, choć zniszczone przez warunki pogodowe, wciąż zachowują swój magiczny urok. Obowiązkowym punktem programu podczas pobytu w Cancún jest także wizyta w pobliskim prekolumbijskim mieście - Chichén Itzá.

Poza tym Cancún oferuje łatwy i szybki dostęp na Kubę (bilet statkiem ok. 300 dolarów w obie strony). Nie ma wątpliwości, że warto pomyśleć o tym kurorcie turystycznym, kiedy wybierzemy się do Meksyku.

Meksyk | Bajeczny kurort Cancún
Meksyk | Bajeczny kurort Cancún (by transworld)