Pamiątki z Meksyku

04 czerwiec 2014.

197
com_content.article
(8 razy zagłosowano, średnia ocena 4.63 na 5)
Pamiątki z Meksyku4.63 out of 50 based on 8 voters.


Będąc w Meksyku nie zapomnijmy zaopatrzyć się w pamiątki! Bazary, sklepy i uliczne stoiska wprost pękają w szwach od cudownych, często ręcznie wykonywanych przedmiotów. Co zatem warto kupić?

Meksyk | Kalendarz Majów na serwetce
Meksyk | Kalendarz Majów na serwetce (by ijokhio )

Kalendarz Majów i Azteków

W każdym sklepie z pamiątkami kupimy kalendarz Azteków. Może być wykonany w drewnie, kamieniu, glinie albo gipsie. Często też pojawia się na koszulkach albo poszewkach na poduszki.

W całym Meksyku można kupić też słynny kalendarz Majów, który przepowiedział koniec świata (21 grudnia 2012 r.).  Tak jak kalendarz Azteków sprzedawany jest w różnej formie.

Maski

Będąc w Meksyku warto też zwrócić uwagę na ręcznie rzeźbione, drewniane maski. Są to prawdziwe dzieła sztuki, które ozdobią nasze wnętrze.

Sombrero i kapelusze Panama

Symbolem Meksyku jest sombrero. Jest to chyba najczęściej kupowana pamiątka w tym kraju. W sprzedaży dostępne są sombrera ozdobne oraz nieco tańsze – tradycyjne.

Innym, droższym już nakryciem głowy są kapelusze Panama zrobione z liści łyczkowca dłoniastego.

Meksyk | Drewniane maski
Meksyk | Drewniane maski (by martijnmunneke )

Mezcal

Z Meksyku warto przywieźć tradycyjną wódkę, czyli mezcal. Najlepsza jest podobno z gąsienicą na dnie butelki… Bardziej popularną odmianą tego alkoholu jest tequila.

Ceramika

Ręcznie robione kubki, misy, dzbany i talerze – to tylko część niezwykłej, ręcznie robionej ceramiki, którą możemy zakupić z Meksyku.

Meksyk | Stoisko z pamiątkami
Meksyk | Stoisko z pamiątkami (by davidstanleytravel )

Biżuteria

Panie z pewnością zachwyci meksykańska biżuteria. Kolorowe kolczyki albo naszyjniki Indian Huichol uważane są za magiczne. W sklepach dostępna jest też przepiękna, srebrna biżuteria.  Warto również zwrócić uwagę na naszyjniki z turkusem albo onyksem.

Indiańskie zabawki

Alebrijes to drewniane indiańskie zabawki wykonywane przez mieszkańców stanu Oaxaca, ale kupić je można w całym kraju. Najczęściej przedstawiają zwierzęta. Najtańsze zabawki można kupić już za 5 USD.

Meksyk | Tequila – wódka meksykańska
Meksyk | Tequila – wódka meksykańska (by arkangel )

Inne

Z Meksyku można również przywieźć popularne magnesy, breloczki, koszulki drewniane figurki czy gadżety związane z piłką nożną.

Uwaga!

Z Meksyku nie można wywozić żywności, storczyków, kaktusów oraz kolorowej biżuterii z papuzich piór.

Meksyk | Ozdobne sombrero
Meksyk | Ozdobne sombrero (by speakinglatino )

Brak powiązanych artykułów