Monterrey – najbogatsze miasto Meksyku

13 czerwiec 2013.

192
com_content.article
(6 razy zagłosowano, średnia ocena 4.83 na 5)
Monterrey – najbogatsze miasto Meksyku4.83 out of 50 based on 6 voters.


Położone w północno-wschodniej części Meksyku Monterrey to ogromne, nowoczesne miasto, które nijak ma się do wyobrażeń o kowbojach w kapeluszach, gdyż już na pierwszym kroku spotykamy tu głównie eleganckich mężczyzn w kosztownych garniturach.

Meksyk | Monterrey w czasie festiwalu
Meksyk | Monterrey w czasie festiwalu (by guerry-monero)

Jak się bowiem można później przekonać jest to najbogatsze miasto w Meksyku i jedno z najbogatszych miast Ameryki Łacińskiej.

To miasto oferuje niezliczoną ilość atrakcji turystycznych. Zachwyca już sama architektura Monterrey, w której mieszają się ze sobą style: kolonialny i modernistyczny, nadając interesujący rys wielu budowlom, jak np.: Muzeum Współczesnej Sztuki (Museo del Arte Contemporáneo) czy Pałac Papieski (Palacio del Obispado).

Wokół głównego placu w mieście - Macroplaza, który stanowi serce Monterrey, możemy podziwiać piękne budowle religijne lub nawet zwykłe budynki mieszkalne sięgające okresu czwartego wieku.

Zachwycające są także okolice miasta, szczególnie naturalny krajobraz należący do Parku Narodowego Cascada Cola de Caballo i Parku Narodowego Cumbres de Monterrey, będącym jednym z największych parków w kraju.

Dla miłośników przygód, wycieczek górskich czy ekoturyzmu do gustu przypadną z pewnością: Park Ekologiczny Chipinque, Kanion Huasteco i góra Cerro de la Silla.

Dzięki swojemu przemysłowemu charakterowi i bliskości granicy ze Stanami Zjednoczonymi, Monterrey jest najlepszym miejscem zakupów w nowoczesnych centrach handlowych. Oczywiście po takiej „wyprawie” można wstąpić do tradycyjnej restauracji (których tu nie brakuje) by zasmakować w lokalnej potrawie - pieczonym źrebięciu i zregenerować siły. 

Meksyk | Macroplaza
Meksyk | Macroplaza (by rutlo)